11 სექტემბერს, ჯანდაცვის მინისტრი, მიხეილ სარჯველაძე, ფარმაცევტული სექტორის წარმომადგენლებს შეხვდა. მხარეებმა, ის ცვლილებები განიხილეს, რომლებიც ქვეყანაში, მედიკამენტებისა და მათი დამზადებისთვის საჭირო ინგრედიენტების იმპორტირებისას, შესაბამისი მარეგულირებლის მიერ გაცემული დოკუმენტაციის წარმოდგენის ვალდებულებას აწესებს.
ჯანდაცვის მინისტრის თქმით, უწყების პრიორიტეტი მედიკამენტების სათანადო ხარისხის კონტროლი და მომხმარებლების ინტერესების მაქსიმალური დაცვაა.
შეხვედრას ჯანდაცვის მინისტრის მოადგილეები- ირინე წაქაძე და თეა გიორგაძე, ასევე სტრატეგიული განვითარებისა და ანალიტიკის დეპარტამენტის უფროსი ლელა სულაბერიძე და სამედიცინო და ფარმაცევტული საქმიანობის რეგულირების დეპარტამენტის უფროსი კახაბერ შალიკაძე ესწრებოდნენ.
აღნიშნულ შეხვედრას დაესწრო ფარმაცევტული კომპანიების წარმომადგენელთა ასოციაციის აღმასრულებელი დირექტორი, ბ-ნი ირაკლი მარგველაშვილი.

Healthcare, research and hands of doctor with tablet for wellness, medical abstract and analysis. H
The Minister of Health, Mikheil Sarjveladze, met with representatives of the pharmaceutical sector. The parties discussed the changes that impose the obligation to present the documentation issued by the relevant regulator when importing medicines and ingredients needed for their manufacture into the country.
According to the Minister of Health, the priority of the agency is to control the proper quality of medicines and to protect the interests of consumers as much as possible.
The meeting was attended by the Deputy Ministers of Health – Irine Tsakadze and Thea Giorgadze, as well as the head of the Strategic Development and Analytics Department, Lela Sulaberidze, and the head of the Department of Regulation of Medical and Pharmaceutical Activities, Kakhaber Shalikadze.
Mr. Irakli Margvelashvili, executive director of the Association of Pharmaceutical Companies Representatives in Georgia, attended the meeting.